Restoratif Kliniği
27 Ocak 2022

RESTORATİF DİŞ TEDAVİSİ

Restoratif diş ve tedavisi, diş sert dokularında çürük ya da çürük dışı sebeplerden meydana gelen madde kayıplarını onaran, kaybolmuş olan estetik ve fonksiyonun hastaya tekrar kazandırılmasına katkıda bulunan bilim dalıdır.

Restoratif Tedavi Estetik Diş Hekimliği alanında diş şekillerinin ve renklerinin değiştirilmesiyle hastalara estetik bir görüntü kazandıran daldır.

DİŞ DOLGULARI

Çürük nedeni ile madde kaybına uğramış dişlerin, çürük temizlendikten sonra çeşitli materyaller ile doldurularak, dişin işlevlerini yerine getirmesini sağlamak amacı ile yapılan tedavilerdir. Yapılan dolguların başarısı dişin yapısına, kişinin ağız bakım alışkanlıklarına ve beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak değişebilir.

Restoratif Diş Tedavisi kliniğinde tedavi olmak için öncelikle Alo 182 veya Merkezi Randevu Sisteminden (MHRS) kendi seçtiği hekime randevu alarak muayene olduktan sonra, hekimi tarafından uzman gerektiren tedavi için yeşil listeye eklendikten sonra Alo 182 veya Merkezi Randevu Sisteminden (MHRS) kendi seçtiği hekime/uzm. hekime randevu alabilmektedirler.